Napisane przez: JACK REACHER | 03/07/2016

Mirosławiec , Smoleńsk , BMW


Tak jakoś mielą młyny najnowszej historii polski , że za głupotę płacimy cenę najwyższą .

MIROSŁAWIEC … kiedy to pijana kadra wojsk lotniczych rozwoziła się samolotem CASA  po polsce do domu . Udowodniono wtedy że mimo wiedzy pilota , że nie da się…to jak dowódca powie , to się i pogoda zmieni na dobrą…

 

SMOLEŃSK…na pokładzie nigdy nie powinno się było znaleźć tyle osób z kierownictwa Państwa oraz innych . Nawet w autobusie cy pociągu . Do tego konsekwencja błędów pilotów wraz z błędami kontrolerów lotu as także….nieujawnionej jeszcze rozmowy przez tel satelitarny… oraz generał…

BMW… może chęć oszczędności na oponach , do tego nadmierna prędkość , o której jeszcze żaden „znawca” jakoś nie przypomina oraz organizacja jak zwykle do bani .

 

Wszystkie te wydarzenia , tragiczne dwie katastrofy lotnicze oraz głupota przy przeworzeniu prezydenta mają kilka cech wspólnych….

…Jest to ogólny brak poszanowania przepisów i zasad bezpieczeństwa , który w polsce wyraża się tym..” że nie będzie mi mówił jakiś tam , Ktoś jak należy te czynności robić..” . Całkowita arogancja oraz „tumiwisizm” przy podchodzeniu do elementarnych rzeczy począwszy o tym iż na samolot należy się nie spóźniać aż do zachowania bezpiecznej prędkości przy poruszaniu się kolumny VIPów .

Jest to rzecz niewątpliwie wyniesiona jeszcze z czasów PRL , kiedy to namiestnik lub I Sekretarz przyjeżdżał coś  , gdzieś wizytować i aby wszystko wypadło dobrze to malowano trawę na zielono , lub pokazywano całą kolumnę wojskowych samochodów ciężarowych z których połowa była magazynem części zamiennych dla drugiej połowy jeżdzących…Takich przykładów można mnożyć wiele więcej…BYLEJAKOŚĆ .to chyba odpowiednie słowo.

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: