Napisane przez: JACK REACHER | 11/30/2011

Idzie zima , było Lato ..a poleciał Kręcina !!


Polska to dziwny kraj jak mawiał Zulu Gula . Że dziki mawiał ongiś Drzewiecki , były minister sportu . Wywołało to sprzeciw od gór aż po morze . No bo jakże tak z florydy o polsce mówić że dzika . NIestety dzika polska i długo jeszcze tak będzie .

Po rozmowie nagranej , gdzie się szeptem pogaduje o jakiejś „bańce” , lub nawet o „półbańki” się nawija , gdzie zapewnienia pod stołami omawiane są…miast odwołania odrazu z połowy „Związku” Piłki Nożnej , mówi się że to nic takiego znowu nie było . Na dzień następny okazało się że ów Kręcina to być może najniższy stołek miał wśród TYCH co to nie do ruszenia niby są…Jeżeli p. Lato myśli że to wystarczy , to zapewne się myli…A może też wiek nowej Min. Sportu tym da się wytłumaczyć że sprawa jak ich wiele po kościach się rozejdzie ?

Do tego aż trudno nieskojarzyć „objazdu” po …odcinkach budów autostrad przez najnowszego ministra Gospodarki p. Nowaka , z tymi np. Gierkowymi . Gdzie się Pierwszy Sekretarz pyta :—Czy są jakieś potrzeby ? , Czy zdążycie na czas ?…Jakaż może być odpowiedź wykonawców..? Ten kto jeszcze pamięta co nie co z filmów Bareji oraz sięgnie pamięcią w tamte czasy nie będzie miał kłopotu ze skojarzeniami….

SZYTEM zaś jest wizyta Prezydenta Polski na otwarciu 106 km nowej autostrady , czy raczej jej odcinka . Wyobraźcie sobie że np. Prezydent Obama przyjeżdża do Chicago i przecina wstęgę na autostradzie 294 z okazji jej poszerzenia na odcinku przy lotnisku O`Hare..? Utopia pomieszana z paranoją. Takie rzeczy powinny mieć miejsce w Chinach lub Białorusi , a nie (podobno) w kraju w środku…..Europy .
Od roku `89 , kiedy się kraje wschodniej europy pozbyły komunizmu , wszędzie autostrady zaczęły masowo wyrastać , tylko nie u nas , czyli w kraju w środku Europy . Wszyscy zapomnieli już jak to dzrzewiej bywało , gdzie samochody wszelkiej maści jeździły przez wszytkie wioski i miasteczka żeby pokonać np. Czechy lub Słowacje od granicy do granicy . U nas zaś (polska) , w kraju w środku Europy co rusz wyrasta spór jak w np. Dolinie Rozpudy o ochronę jakiegoś „kręgojeba złotoskrzydłego” lub nawet „podchujki błękitnej” , gdzie zachowanie danego gatunku ważniejsze jest niż bezpieczeństwo jakiś tam…”homosapieńczych” dzieci , które walczą o życie nieopodal we wioskach , gdyż cieżko im przejść na drugą stronę jezdni..

Do tego przetargi na budowy autostrad są wygrywane przez najniżej dającego ofertę , gdzie o jakości można zapomnieć.. Takich przykładów jest wiele…Ważne jest zaś że w kraju w środku Europy sam Prezydent wpada aby coś opowiedzieć nam przy okazji otwarcia kawalka asfaltu…Paranoja….bo jak to nazwać ????

Szef największej , jakże zasłużenie będącej , partii opozycyjnej chwali polaków że są odporni na złe rządy…Pewnie że są !!!! Czasem nawet się starają szukać czegoś jak nie lepszego to chociaż nowego….RPRPRORPRP…lub przynajmniej powierzyć ster rządów komuś komu udało się przebrnąć w miare dobrze przez swoje pierwsze 4 lata kadencji….NIewielu tę umiejętność posiadło….mimo katolicyzmu mocno ufanatycznionego pseudo patriotyzmem..

P.S
Pozdrowienia dla sędziów Trybunału Stanu . Zbliza się czas kiedy mogą mieć kilka weekendów zepsutych z powodu ogromu wniosków , które mogą zacząć do nich wpływać a to z lewa a to z prawa…

_________________________________________________________________________________________________________________

Pozdrawiam p. posła Godsona z PO , któremu naprawdę dobrze życzę i kibicuję..!!!!

Reklamy

Responses

  1. z autostradami to słuszna uwaga… śmiech na sali po prostu. Powinni przecinać wstęgi przy remoncie każdego chodnika i przy zasypaniu każdej dziury w jezdni, bo to wielkie wyzwanie technologiczne i awans dla naszego państwa jest (jedna dziura mniej, to jakiś centymetr bliżej do zachodu).


Kategorie

%d blogerów lubi to: