Napisane przez: JACK REACHER | 10/17/2011

1) .TuskoSchetynoTusk .2). Rzecz krótka o pochówku w URNIE..


Nie miał czasu Premier spotkać się z Marszałkiem Sejmu (chyba byłym już),Schetyną . Jeden był w Warszawie a drugi we Wrocławiu . Może gdybyśmy mieli szybszą kolej , udało by się spotkanie obu panów ? Ale tak już było przed II wojną .

Buntują się pOsły ze wszystkich formacji że Ruch Poparcia o usówaniu krzyży gada oraz o innych potrzebnych rzeczach , do których ONI nie mieli jajek . Jajka mieli tylko na Wielkanoc , kiedy to koszyki podstawiali do święceń Czarnym obywatelom spółek z.o.o , którzy ze śmiechem o zbawieniu i kasie potrafią rozprawiać godzinami .
Może to i nie jest PO.trzebna dysputa o krzyżu w Sejmie ? Może . ALE skoro mamy i ponoć JEsteśmy Państwem prawa i to w dodatku świeckim to symbole religijne powinny zamieszkiwać przedewszystkim liczne i wciąż nowo stawiane świątynie . Nie zaś sejmy , poczty , urzędy i o zgrozo PRZED pałace prezydenckie . Bynajmniej walką z religią bym tego nie nazwał .

Do tego rozgorzała dyskusja o kremacji zwłok , czyli o tym jak tu wycyckać wierzących w… dobroć księdza . Nasi dzielni biskupi , chcąc nie chcąc , wychodzą na przeciw społeczeństwu . Wychodzenie odbywa się zazwyczaj przy pomocy coraz to większych i czarniejszych limuzyn , oraz nowych i wiekszych wypasionych Megakompleksów budowlanych , zwanych potocznie Świątyniami najrózniejszej maści Opatrzności i świętobliwości..Widać że też przewidują zmiany w ordynacji podatkowej w odniesieniu do siebie i jak nie raz to bywa w sądach , sami chcą „wyroku” dla siebie . Wyrokiem nazwał bym tutaj to że chcą wymyśleć właściwy sposób finansowania Kościoła . Właściwy dla NICH oczywiście . NIestety Lider w tyło włazie , czyli PiS nie wygrała znowu wyborów i biskupstwo musi znajdywać nowszych sojuszników . Ci zaś nie za bardzo chcą wywalać kolejne miliony na kosmiczne historie dla wiernych . Dlatego polscy biskupi pragną aby jasno było powiedziabe ,że to od nich nich wyszedł pomysł z nowym dobrowolnym podatkiem na KK w polsce , oraz chcą aby jasnym było że na tymże kościół..nic tylko straci…bla , bla…

Do tego serwują nam „nowe” przepisy , do decyzji przez poszczególnych księzy na szczeblu parafii , o wyższości pochówku zwłok trumiennych nad ogniowospopielonych . I tak ma być że tylko wyjątkowo , ale też i nie zawsze pleban ma się na pochówek z urną w tle zgodzić , reszta zaś ma zostac po staremu….dla poszanowania zwłok , jak mawiają biskupi…Czyli po to aby im się jak zwykle pod kreską zgadzało….

AMEN .

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: