Napisane przez: JACK REACHER | 10/16/2011

RZYM płonie


Bankierzy protestują dlatego że protestują CI którym banki zaszły za skórę . Rzym rozpalony , ale tym razem nie od gorących włoskich serc lecz od palonych samochodów i śmietników . Bankierzy mają się dobrze .
Nawet na Wall Street już od miesiąca protestują ludzie , którym polityka USA wz.banków
wychodzi już bokiem. Banki łyknęły taaką kasę że aż dziwne że nic nie zmieniło się . Zaraz po tym fakcie żaden z „rartowanych” banków nie potrafił i nie chciał podać na co i ile i gdzie poszło pieniędzy z „pomocy” jaką USA udzieliło bankom . Niestety rządy świata i finansjera są tak powiązane ze sobą . Żaden bank nie zarobi , jeżeli dany rząd nie weźmie kredytów i nie będzie się dalej zadłużać . z kolei żaden rząd na świecie nie zrealizuje chociażby cześci ze swych obietnic bezs pieniędzy , które leżą w bankach…Jedni lobbują , drugich…
..A na świecie co 6 sekund umiera z głodu dziecko…

Jak z jajem zaczęli się obchodzić politycy z kolejnym wesołym pomysłem Konferencji Episkopatu Polski , czyli z 1 % na Kościół , w zamian za likwidacje Funduszu Kościelnego . Z obliczeń z FK Kościół oficjalnie dostaje ok 90 mnl zł rocznie . Przy rezygnacji z niego i przejścia na 1% z podatku od polaków , do kleszej sakwy wpadło by ok 500 mln zł rocznie .
—Fundusz Kościelny powołany został po to aby zrekompensować KK to co zabrało im komunistyczne państwo , czyli ziemie i majątki….
—Komisja Majątkowa zaś , która miała działać tylko 2 lata a działała bez mała przez 20 (!!) , powstała aby oddawać KK w polsce ziemie i budynki , szkoły , szpitale i inne uzyteczności w zamian za ziemie i majątki odebrane kościołowi przez komunistów..

…Chyba wyjasniłem różnicę , mam nadzieję ..?
Dlatego ta cała gatka o finansowaniu Kościoła Kat. w polsce to ściema . Biskupi czują że czas kiedy weźmie się finanse tej spółki z.o.o. , na tapetę jest bliski , sami próbują niby zmienić coś na bardziej przejżyste..Wykorzystują do tego polityków których mają przywiązanych do sutanny , a politycy nabierają wody w usta , twierdząc że musi być jakaś zmiana . Wyjdzie tak że kasa klesza pusta nie będzie , a ponieważ już „oddano” Kościołowi chyba już wszystko i doszło do momentu że już zaczyna brakować tego co by tu jeszcze….oddać , więc zanim coś się zmieni na normalnie , można będzie jeszcze uszczknąć jakiś kawałek tortu .

Politycy z którymi Kościół „działał” reka w rękę na długo przed `89 rokiem , zaczynają być już coraz bardziej wiekowi…A znaczna część już jest poza życiem politycznym . Nadchodzi nowe pokolenie , któremu nie podoba się to co wolno firmie p. Boga , a innym nawet nie wolno o tym pomarzyć..

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: