Napisane przez: JACK REACHER | 08/18/2011

Pożegnania w rycerskim fachu..


Dużo się mówi o męstwie rycerzy i odwadze , lecz jednego zapomina się często , czyli smutku który maluje się pod przyłbicą , kiedy to kompan , druch i przyjaciel odejść w swoją stronę musi..Nie mowa jakaś o tragedii , kiedy to na skutek wojen jakich osoba przepada , lecz o zwykłym przeniesieniu lub nawet powrocie do zamku Pana u którego się onegdaj służyło..

Zaś los taki jest że moją drogę na służbie , z innym Jegomościem skrzyżowawszy , jakąś więzią nawiązaną powoduje że ciężko teraz pomyśleć iż Ów już służbę tutaj zakończył i nazad do domu powraca .

Panicz i Szlachcic ci to nie jednej miary a i fach jaki w rękach swych nosi o nobilitacje woła , gdyż moja i Jego służba po dwóch biegunach róznych się znajdują . Tym lepiej więc czoła przychylam , gdyż z niewątpliwie nie łatwej swej profesji , na ciężką i mozolną ci On służbę przeszedł , aby cierpliwością i talentem na kilka sakiew dukatów zapracować ..Jam już śmiałków niejednych widywał jako się zarzekali pierwej że radę dadzą i…..tylem ich na dzień drugi widział . Przyjaciel mój (jeśli mogę) , zaś wytrwały jest i pokazał że nie ma rzeczy , które by pracowitemu Panu nie wyszły .

Razem przez tygodni kilka żeśmy służbę u Pana wspólnego traktowali a żeby łatwiej było to szacunkiem obustronnym do siebie pałali , co w chwilach ciężkich… otuchy służbianej dodaje .

Życie jak mówię piszę po swojemu , tak i Jemu czas bycia we Flamandii się kończy i poprzez Irlandzkie ziemie do siebie wracać będzie , aby żyć długo i szczęśliwie.. czego mu z całego serca życzę !!

Niech Rodzinę swą pozdrowi a Wybrankę serca niech od rycerskich mościów tutejszych szczerze uściska .

Na koniec zaś uroczyste rycerza słowo kładę , że butelczyne domowej okowity com na pożegnanie od Waści dostał…razem przy pierwszej sposobności wypijemy , gdyż do tak Wielkiego duchem człowieka , ludzie lgną i czasem nawet nie trzeba wiele aby przyjażni nici mocno zawiązać . A może i nie czas tu rolę odgrywa pierwszą , o czem się już kilka lat temu osobiście przekonał….

Tak więc pozdrowion bądź wraz z najbliższymi i o nas tutaj pamiętaj .

Jeszcze raz dużo szczęścia i wszelakiej pomyślności…..— Glad Rycerz z herbu Mieczo – Strzała życzy !!!

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: