Napisane przez: JACK REACHER | 08/13/2011

Szybko jak pociągiem


Z powodu wykolejenia się pociągu pod Piotrkowem , polacy masowo udają się na długi weekend , używając innych środków komunikacji . Z powodu przykrego wypadku kolejowego , można było zobaczyć stopień przygotowania ratunkowego na wypadek….wypadku . Można śmiało powiedzieć że w tym..wypadku udało się i wszystkie służby ratunkowe spisały się na medal . Dzielni piloci śmigłowców min. „rozwozili” poszkodowanych do okolicznych szpitali . I dobrze że to nie MON decyduje o ćwiczeniach pilotów na symulatorach..

Premier Tusk niczym premier Putin spotkał się z rodzinami poszkodowanych w powodziach i trąbach powietrznych . U jednych którzy stanęli już na nogi zjadł śniadanko . Z drugimi którzy „leżą” spotkał się przed domem tych pierwszych . Premier obiecał że porozmawia z szefami firm ubezpieczeniowych o szybszej wypłacie odszkodowań . Premier Kaczyński na konferencji prasowej podsumował że Tusk nie może nic zrobić , gdyż jest tylko premierem . Były Premier Kaczyński , nie odpowiedział na pytanie co On by zrobił gdyby był TYM premierem ….obecnym

Zależnośc katastrofy kolejowej z sytuacją polityczną na świecie można było odczuć przez wydarzenia we Włoszech . Tam też na wieść o tym , ogłoszono cięcia budżetowe i wydatkowe aby kraj nie zbankrutował . O reformie włoskich kolei nic nie mówiono .

Protestowano przeciw otwarciu się przez Polskę na rośliony genetycznie modyfikowane . Nie było tłumów , nie ma komu wytłumaczyć polakom jakie są skutki spożywania tych produktów na dłuższą mete . Pozdrowienia dla firmy ” Mansenta” , która to w stanach np. wiedzie prym w modyfikowaniu wnętrz amerykańskich żołądków – konsumentów .

Mija 20 lat od kiedy runął mur berliński . Pozostało jeszcze na świecie kilka murów . Chiński mur lub ok. 1000 km muru pomiędzy USA a Meksykiem , w celu ochrony „drimlandu” przed najazdem meksyków min.

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: