Napisane przez: JACK REACHER | 04/21/2011

Wielki Czwartek a …”Życie jak nowela….”


Premier obiecał że ożywi …już tylko współpracę z Rosją . Wg premiera to ruskie nawalają i rok po katastrofie nie mamy złomu oraz skrzynek . O szczegółach katastrofy już nie mówię .

Opozycja krzyżowa mówi że to śledztwo pod przywódctwem Rosji to był błąd i jest źle .

Rząd ma wysłać ruskim notę dyplomatyczną . Miejmy nadzieję że masowo rosjanie nie zaczną uciekać do Azji , przed gniewem polaków .

Państwo interweniowało na rynku walutowym . Na razie osłabił się nieco euro . Jak się umocni , to te ceny co były do wczoraj….będą naszym marzeniem .

Dziś Wielki Czwartek . Dzień kapłana , który powinien być sługą bożym i nieść pomoc i miłość ludziom . B- XVI powiedzieł że kapłani mają być ….”…fachowcami od dusz….” . Póki co w naszej odnodze Katolandii są to spece od marketingu , nie płacenia podatków i ciągłego skomlenia o ubóstwie i komisjach majątkowych . W związku z dniem ustanowienia Eucharystii i Dniem Kapłana wierni chcą złożyć serdeczne życzenia księżom , którzy nie bacząc na trudy posługi kapłańskiej , niosą światełko zbawienia . Niech Bóg ma też w opiece żony i dzieci naszych kochanych księży , niech nie zabraknie im miłości , dobrobytu kosztem innych oraz miłości i wyrozumienia z pracy tego co musi głosić słowo Boże a jeszcze mieć czas i miejsce na utrzymywanie kochanek , kochanków , dzieci ……

Kolejna bzdura to czas pracy supermarketów w czasie świąt . Jak co roku , dwa razy do roku przynajmniej , mamy dyskusję nt. katolickiego święta a czasu pracy w tych dniach właśnie . Jeżeli właścicielami supermarketów mógłby być Kościół , to myślę że nie było by problemu , lecz niestety te pieniądze zarobione idą na inne konta . Nie dość że ludzie zarabiają mało , to jeszcze zamknijmy sklepy w południe , bo mamy święto katolickie w kraju…Może by ktoś tak wziął przykład z takich Niemiec , Francji tam naprzykład pracuje się nieco więcej i nikt nie narzeka . Za to też się nikt nie dziwi że mają „nieco” lepiej niż np. często świętujący polacy . Amen .

Zniesienie wiz do USA….? Podobno jak się Polonia amerykańska skrzyknie i zgodnie z ustawodawstwem amerykańskim , będzie wysyłać listy do swoich kongresmanów z prośbami o zrobienie czegoś z wizami , wtedy Oni nie będą mieć innego wyjścia jak zacząć lobbować w Kongresie USA za tym , inaczej mogą nie zostać wybranym na dalsze kadencje . To tyle w teorii . Najpierw musi się Polonia nasza w stanach skrzyknąć i zacząć wysyłać listy…..Życzę szczęścia tym co wierzą że się uda .

Chyba wiecie Państwo skąd się bierze powiedzenie „Gdzie dwóch polaków , tam trzy zdania…” ?

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: