Napisane przez: JACK REACHER | 04/09/2011

Pociągiem z Krakowa do Gdańska w 5 godzin….


Jak można w tak smutny weekend wogóle podawać tak śmieszne i niedorzeczne informację ? To przejaw robienia sobie kpin ze wszystkich uroczystości .

Informację podał Onet.pl , który poinformował że jedyne koleje państwowe na świecie , na które nie można się spóźnić , podpisały kontrakt na 20 szybkich pociągów „Pendolino” . Piszą że składy będą osiągały prędkość 200km/h oraz już w lutym 2014 wyjadą na trasę Gdańsk – Kraków..

Już gdyby zaraz po tym posło sprostowanie , że owszem pociągi te (20) , osiągną prędkość 200km/h …ALE RAZEM DO KUPY…..to bym uznał że PKP wkońcu dorosły do projektu kolei dużych prędkości oraz tym odważnym posunięciem wprowadzają polską kolej w XXI wiek .

A tak dzielni pracownicy służb drogowych oraz eksperci od hurtowego zasiewu krzyży na i poza obszarami zabudowanymi mogą uznać wyżej podaną informację za oczywistą…oczywistość ..prowokację . Prowokacja niczym zaprzaństwo wdarła się w „media” , które za namową określonych sił niejako na zamówienie przygotowały tę oraz inne podobne informację aby zamącić spokój ludności cierpiących na schorzenie najnowsze , króre wdarło się w nasz naród , mianowicie pisofrenie . Łatwowiernośc oraz fanatyczne odnajdywanie skradzionego krzyża połączone z niemal fanatyzmem religijno-politycznym to typowe podłoże dla rozkwitu tego schorzenia .

Więc MY naród stanowczo się sprzeciwiamy takim lub innym podobnym informacjom , szczególnie w taki szczególny dla polski weekend !! Przecież Kto wrażliwy na miłość bliźniego oraz w miarę też normalny uwierzy że nasza kolej znajdująca się w stanie niemal muzealnym , nagle z niczego wyremontuje tory , preony, dworce, infrastrukturę i jeszcze pociągi pojadą po 200 km/h…KAŻDY….?

Jak to zrobić , kiedy PKP podzielone jest na ileś tam spółek , z których każda potrzebuje przecież swojego prezesa ,zastępców , sekretarki , kierowców ,samochodów……no i oczywiście bardzo dobrych zarobków , premii…….a jeszcze jest przecież….korupcja ….?

Reklamy

Responses

  1. lepiej sprzedawać bilety do muzeum… jako muzeum PKP zarobi więcej, a i będzie się czym pochwalić: największa na świecie sieć muzeów kolejnictwa!!! 😉

    • Taka ruchoma makieta kolejek obejmująca terenem cały kraj….Japońce będą foty trzaskać że aż trzeba będzie w okularach chodzic żeby źrenice wytrzymały….


Kategorie

%d blogerów lubi to: