Napisane przez: JACK REACHER | 04/06/2011

Polska armia jednak w Libii ?


KOMUNIKAT

…..Jak podają zaprzyjaźnione źródła zbliżone do kręgów wojskowych , jest szansa na udział polskiej armii w rozwiązaniu konfliktu libijskiego . Mimo całego postępu technicznego oraz sprawdzaniu najnowszych technologii na współczesnym polu walki , polska armia może również wnieść sporo .

Powołując się na komunikat służby zaopatrzeniowej , trwają sprawy z szybkim dozbrojeniem armii w rzeczy , które mogą śmiało konkurować z nowoczesnymi technologiami ..

…I tak np. łódzka fabryka konserw , specjalista w produkcji ryb puszkowanych o pięciu smakach , postanowiła wyprodukować – wdrażając racjonalizatorskie rozwiązania – nowy i ulepszony model łopaty saperskiej o symbolu SŁ – 1959 . Łopata posiada ergonomiczny uchwyt , oraz rękojeść z idealnie wyprofilowanym trzonem , na końcu którego zamocowana jest szufla o eliptycznym kształcie . Kształt ten pozwala na symultaniczne odmiatanie – ew. odśnieżanie, piasku , śniegu itp. , w jednej pozycji zarówno za i przed sobą .

Do tego zabrzańska fabryka plandek oraz zespołów-urządzeń handlu typu szczęka ma zamiar stanąć do przetargu dla armii polskiej , w którym ma zostać wyłoniony główny wykonawca specjalnych podłóg i obejść wewnątrz namiotowych na bazie gumy i tworzywa na bazie kauczuku . Z informacji z ostatniej chwili wynika że rozpoczęto już rozmowy procedury przetargowej . Obiecującym dla zabrzańskiej firmy jest też fakt zamówienia z drukarni kopert formatu A4 mogących pomieścić znaczną liczbę nominałów 200 złotowych .

Trwają też prace z ulepszaniem , wzmocnieniem piór zamocowanych na stelażach husarskich . Chodzi o to żeby w czasie szarży nie odpadały , co miało miejsce podczas prób z konwencjonalnym zestawem przeprowadzonym na pustyni błędowskiej . Niestey z powodu różnicy w wilgotności powietrza potrzebne jest zastosowanie specjalnych żywic epoksydowych , które pozwolą na trwałe zamocowanie pior na stelażach husarskich . To wszystko na ewentualność ataku sił NATO na wojska M Kadafiego .

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: