Napisane przez: JACK REACHER | 03/30/2011

Smoleńsk rocznicowo i mniej ważne rzeczy


Do wyborów parlamentarnych pozostało…..211 dni . Jak by Kto pytał….Do uroczystości rocznicowych świętej Pamięci pozostało…10 dni .

Do tego mamy już świadomość jak , po co , gdzie i z kim i kiedy…będą wyglądały obchody finiszu miesięcznic lub pierwszej rocznicy katastrofy .Do tego ustalono że 9 i 10 kwietnia polskie delegacje wylądują na prawdziwym lotnisku , gdzie wszystko działa , bo właśnie jest na wyposażeniu . Szkoda że nie można było dojść do podobnego wniosku rok temu , skoro Prezydent się gdzieś wybiera , to nie może lądować tam gdzie się wydaje bliżej i na hura.. Lotnisko takie występuje akurat w Moskwie a to daje 360 km. od Smoleńska …Czy już słyszę żę to też wina Tuska i ruskich ? Dobrym znakiem jest zaś to że „naszczęście” drugi Tupolew coś nam nie teges , więc Vipy nie mogą nim latać..a szczególnie do Smoleńska . Polecą czymś innym , w każdym razie napewno nie najlepszym ale zdecydowanie nowszym .

Bardzo jest mi przykro z całej tej tragerdii , wyrażam szerokie współczucie dla ofiar katastrofy oraz rodzin .

Lecz mimo wszystko , przeglądając harmonogram „zajęć” przed pałacem prezydenckim wygląda na to że począwszy od godz. 6 rano , aż do tzw. ciszy nocnej czeka nas wysyp manifestacji , osób będących zarówno za jak i przeciw czemuś , komuś , politycznie związanych jak i politycznie obojętnych . Swoje przybycie zadeklarowali członkowie PiS z prezesem na czele . Ma być świątecznie , kolorowo i krzyżowo . Ponoć górale zapowiedzieli się z nowym krzyżem , w miejsce tego , którego miejsce jak i wielu podobnych – jest w kościele . Ciekawe czy jak już show medialno-spiskowo-religijnopodobny się zakończy i służby miejskie zabiorą się za sprzątanie , to znowu usłyszymy o bezczeszczeniu najświętszych na wpół dopalonych zniczy oraz zdjęć lub czegokolwiek z podobiznami pary prezydenckiej itp ? Nic prostrzego aby temu zapobiec ..wystarczy wyznaczyć kogoś „ze środowiska” , który posprząta wszystko bez bezczeszczenia..ale wtedy nie będzie można potem wołać w niebogłosy o czci czy coś takiego…

Na razie zaś po zakupach prezesowych , na stację paliw udało się SLD i zatankowało…Wyszło im że za drogo , więc najlepiej by wylać ministra od mamony . Można by go też wywieźć na taczkach , gdyż te nie zużywają benzyny..Złotymi ustami rzecznika PiS usłyszeliśmy też że jak zwykle to wina premiera Tuska oraz że powinno się wylać cały rząd ,bo jest BE…od księgowego poczynając . Jeszcze z górką ponad 200 dni do jesiennego programu artystycznego-wybierania , więc nie dziwmy się jeżeli np. w pralni , aptece a może nawet w kościele lub na złomowisku zobaczymy najpierw tłumek dziennikarzy i kamer . Potem zobaczymy zarówno mordę , twarz lub zbajomą facjatę jakiegoś tam polityka obojętne z jakiej formacji . Może będzie taki ON akurat dementował że wczorajszej nocy to nie ON prowadził , lub to że w sejmie akurat nie był na bani , o mały włos nie wycinając orła podczas pogoni kamerzystów , a może poprostu znowu się dowiemy że np. jest pilna potrzeba większych ulg dla właścicieli pralń ? Może też coś usłyszymy o tym że szyby w aptekach pomiędzy klijentami a obsługą są za cienkie , a może by wreszcie który koleś się pokazał na plebani i powiedział dość z ciemnotą i okradaniem Państwa przez facetów w czarnych sukniach wieczorowych ?

Nawet jak to wszystko usłyszymy lub coś innego , to i tak bedą to tylko obietnice dawane przez potencjalnych ekspertów od bycia na świeczniku przez kolejne kilka latek . Może Prezes nam znowu przypomni że to polacy wymyślili grila ?

….” A czas sobie płynie , banalnym tik-tak…..” a my coraz starsi i starsi…..a wokoło ……………….. dziadowstwo i wizja że następny premier może być dziadowski naprawde…

Reklamy

Responses

 1. Oczywiście że za bezpieczeństwo wizyty odpowiada Tusk z rządem i będą za to skazani.
  Za drożyznę i benzynę po 5 zł odpowiada Tusk.
  Miejsce Krzyża jest w Miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei:
  „Oddajcie Krzyż złoczyńcy”, tak brzmi pieśń z podziemia.

  • Być może jest tak jak mówisz . Lecz za to że łamano procedury stosowane w lotnictwie odpowiada juz chyba Ktoś inny…

   • Ważne pytanie. Kto i jakie procedury łamał?

   • …No jeżeli dowódca statku powietrznego mógł , miał opór przed lotem wogóle…A po za tym skoro decyduje dowódca statku powietrznego , znając procedury oraz wszelkie minimalne warunki lądowania , to kto jest po części winien ?

   • Dowódca zszedł do 100 metrów według procedur. Następnie rozpoczął odchodzenie według procedur, bo nie zobaczył lotniska. Niestety, maszyna nie podniosła się odpowiednio szybko.

   • Witaj !!

    Miło mi że jesteś . Potrafisz nomalnie dyskutować , wymieniać się swoimi poglądami na sprawę . Oby Wszyscy , którzy np. obronę Krzyża mają w tytule też tak potrafili….

    A teraz..

    Możeliwe że proces podchodzenia był prowadzony wg. procedur . Lecz znając je , musiano wiedzieć o braku ILSu oraz o tym że część tych procedur mówi o warunkach w jakich dopuszczalne jest lądowanie…Niestety doszedł do tego brak w szkoleniu a to już związane jest z brakiem pieniędzy , starym sprzęcie oraz tym że Polak potrafi . ….Na pewnych pokoleniach komunizm jest tak odciśnięty że musi poprostu nastąpić zmiana naturaln kilku pokoleń aby normalnym było przestrzeganie i stosowanie procedur

 2. Po pierwsze, nie wiadomo czy nie było zamachu. Prokuratura to nieudacznicy na garnuszku Tuska.
  Nie wiadomo dlaczego samolot spadł.
  Zrozum.
  Nie ma błędu w procedurze, bo nie było lądowania. Było do 100 metrów i odchodzenie. Nie wiadomo nawet czy ćwiczenia na symulatorze by pomogły. Bo jeśli Putin zainstalował opóźniacz sygnału albo rozerwał kabelki? A brak ćwiczeń to wina Tuska za co powinie być skazany na więzienie.
  Zaglądaj na moją stronę:
  http://obroncakrzyza.wordpress.com/

  Tam będzie coraz więcej informacji o zamachu/katastrofie.
  Dodaj link do mojej strony.
  Jeśli nie atakujesz Kościoła, PiS i Kaczorów to ja dodam link do twojej strony.

  • Witam…

   Może nie dodawaj mojej strony , nie dlatego że nie chcę . Raczej chciałbym , ale oceń moją stronę samemu…poczytaj . Ja nie mam zamiaru nikogo i niczego atakować , raczej proponuje opis wydarzeń w krzywym zwierciadle…a czy to wychodzi to zostawiam ew. czytelnikom .

   Co do opcji politycznych , to akurat PiS , PO nawet i SLD nie są moimi faworytami . Raczej nikt nie jest . Co się tyczy Kościoła…i Krzyża przed pałacem…mam swoje zdanie , tyle powiem .

   Dziękuję i zapraszam .

   Natomiast zakładając ewentualność zamachu….To powiedz komu mogło na tym zależeć . Zakładając że rosjanie….dla mnie nieprawdopodobne , po co mieli by to robić ? Czym Polska zagraża państwu leżącemu na dwuch kontynentach ? A jeszcze częściowo dzięki lewicy pośrednio jesteśmy zależni od dostaw gazu….?

   • Ale Ty możesz dodać link do mojej strony. A ja to uczynię na Twoją prośbę.

    Co do zamachu.
    Zamach technicznie mogli zrobić Rosjanie. Putin to agent KGB, przyzwyczajony do rozwiązywania wszelkich problemów przez morderstwo. Dlatego każdy wróg Rosjan jest mordowany, taką mają zasadę, aby odstraszyć przeciwników, aby wszyscy bali się Rosji. Były morderstwa dziennikarzy, zabijanie opozycji, każdego kto uciekł na Zachód próbują zabić, trucie radioaktywnymi substancjami, prezydentów państw np Czeczenii, próby zamachów na prezydentów np Gruzji, wysadzanie budynków z ludźmi żeby zaatakować Czeczenię, krwawe odbijanie szkoły z dziećmi gdzie prawie wszyscy zginęli, to samo z teatrem, też zginęło chyba ponad 200 osób, zatopienie łodzi podwodnej . Tam się nikt nie liczy z życiem ludzkim.
    A Lech Kaczyński był ich wrogiem bo uchronił Gruzję przed zajęciem jej przez Rosjan, za co Gruzini są mu oficjalnie wdzięczni, i w Gruzji władze bardziej doceniają Lecha niż zbrodnicze władze Partii Oszustów i złodziei. Ponadto Lech Kaczyński robił wszystko co mógł aby ograniczyć siłę Rosji i jej imperium. Dlatego na pewno chciano go zabić.

    http://obroncakrzyza.wordpress.com/

   • Dobrze z przyjemnością dodam Twoja stronę do moich . Zrób to samo . Ja korzystam ze słowa demokracja , za którym stoi że można mieć swoje zdanie . Poglądy należy wymieniać , lecz nie wolno na nikogo naskakiwać , obrażać tylko dlatego że nie myśli jak Ktoś inny…..Spodziewaj się burzy , po tym jak zamieścisz mój link u Ciebie .

    Ja kiedyś na stronie może i Twojej lub podobnej próbowałem poprostu rozmawiać , wymieniać poglądy , lecz w odpowiedzi dostałem tylko epitety…Odpuściłem więc zamieszczanie swojego zdania TAM…

    Ja nie narzucam nikomu tego co myślę , poprostu piszę „to co mi leży na..”

    Pozdrawiam !!


Kategorie

%d blogerów lubi to: