Napisane przez: JACK REACHER | 03/16/2011

Restytucja mienia żydowskiego w polsce ?…Ile jeszcze…?


Na temat zwrotu majątków żydowskich oraz zniesienia np. wiz do USA słyszałem kilka lat temu taką oto opinię…”Jak Polska odda żydom te 65 MILIARDÓW DOLARÓW…wtedy wizy zostaną zniesione…” Osobiście pragnę aby wizy te były zawsze gdyż jeżeli brać pod uwagę ingerencję rządu USA w wewnętrzne sprawy polski , skończymy jak ostatni bankrut w kasynie….

Ponoć to na nas napdli w `39 roku… i to w dodatku z każdej strony. Ponoć wygraliśmy tę II wojnę światową między innymi oczywiście . Ponoć w Jałcie , Teheranie , Poczdamie nikt nie wiedział o ludobujstwie , Katyniu a Enigmę rozgryźli sami anglicy . Ponoć żeby usprawiedliwić zapędy Stalina zgodzono się aby Polska również z racji swojego położenia była „oddana ” wpływom ZSRR . Ponoć w UB mieli być „sami żydzi”, którzy z racji „nowego” i słusznego ustroju zaczęli wykańczać polaków oraz inne nacje . Ponoć neutralna Szwajcaria i „Święty” Watykan brali dolary , złoto zarówno od niemców jak i żydów w zamian za dokumenty oraz możliwość ucieczki min. do USA , do krajów ameryki południowej , gdzie nie ma ekstradycji . Ponoć .

Pytam się więc tylko bez ŻADNEJ chęci ugodzenia uczuć jakiejkolwiek ze stron — Jakim prawem rząd USA i przez kogo rządzony zaczyna wpychać swoje „demokratyczne” łapki w polski interes oraz wyliczać jak dobrze Polska stoi finansowo zarówno w europie jak i na świecie ? Żeby potem wyrażać oburzenie nt. ew. wypłat odszkodowań . Czy to co rząd polski , jaki by wtedy nie był , w latach 60tych wypłacił już państwom min. też i USA to za mało ??? Ile jeszcze razy będziemy narażeni na obrzydliwe interesy na korzyść tylko USA oraz ile jeszcze lat będziemy słyszeć ten wrzask o pieniądze ? Czy będzie kiedyś taki dzień że Polska wyjdzie wreszcie z traumy ooddawania jakichkolwiek pieniędzy i stanie się w miare normalnym krajem , który nie jest może zbyt bogaty….ALE…ma swoje wypracowanee rezerwy i nie wisi nad nim ręka oraz mycka wyciągnięta z wiecznym pytaniem…oddajcie i już !!!!!!….????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Z jednej strony przecież sądy oddają mienie pożydowskie , poszlacheckie , i innych wyznań . Do tego kościół w polsce korzystając z ciemnoty ludzkiej rżnie Państwo na lewo i prawo hańbiąc się w przekrętach w Komisji Majątkowej . Komisja ta JUŻ nie działa…Uff…jaka ulga lecz podczas swojej jakże „potrzebnej i misyjnej” działalności dostała w swoje rąsie tyle że mogła by sama innym braciom w wierze z tej dobroci i miłosierdzia żucić coś na dziub . Lecz nie zrobi tego ponieważ nawet w stosunku do Państwa też jest na bakier udając biedaka , nie płaci podatków oraz zapewne z ramienia konkordatu i tegoż zawartego w nim rozdziału – panoszy się czarnymi łokciami wokół .

Kiedy więc Polska będzie mogła wewnątrz jak i w polityce zagranicznej uważać siebie za własny oraz niezalezny kraj w którym rządzą ludzie , którzy pamiętają i znają zarówno historię jak i stosunki panujące w teraźniejszości ?

Uważam że na wszelkie argumenty wysówane przez państwa i nie tylko ze strony USA odnośnie jakiegokolwiek oddawania , polski Rząd powinien stanowczo jednym głosem odpowiadać — DOSYĆ !!!- i w takim oto kraju chciałbym właśnie żyć !!!!!!!!

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: