Napisane przez: JACK REACHER | 03/16/2011

Marta Kaczyńska objęła patronat nad obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej w Chicago IL .


Rozumiem sytuację p.Marty Kaczyńskiej . Serdecznie Jej oraz wszystkim Rodzinom i osobom poszkodowanym współczuję . Lecz z drugiej strony uważam aż TYDZIEŃ obchodów katastrify smoleńskiej w Chicago za przesadę .

Dlaczego zatem p. Marta nie przyjedzie osobiście na chociażby część obchodów ? Wkońcu kogo jak kogo , ale Ją stać na bilet…Mam nadzieję że nie jest powodem ew. strach przed lotem samolotem lub zamachem .

Tablica informująca o ulicy im. śp. Lecha Kaczyńskiego znajduje się w tzw. „polskiej dzielnicy” w wietrznym mieście. Niestety blask i świetność akurat tej części miasta jak i cała polskość tego miejsca przypadała na okres z przed ok 10 lat , kiedy to polacy byli absolutnie w większości w tamtym rejonie . Dzisiaj zaś przewagę objęli meksykanie , co absolutnie nie jest występkiem , ale polacy są tam już w mniejszości i tyle . Może w polsce a zwłaszcza wśród sympatyków PiS fakt „posiadania” ulicy imienia L K w USA jest czymś chlubnym , lecz po drugiej stronie oceanu , śmiało można było znaleźć ładniejsze żeby nie powiedzieć lepsze miejsce pod nazwę ulicy…

Dla pewnej części społeczeństwa zamieszkującej rejon Chicago , bo przecież miejsce gdzie jest ulica z nazwą Lecha Kaczyńskiego , to nie jedyny fragment miasta uważanego za polską dzielnicę — Chicago uważane jest za żelazny elektorat PiS za granicą . Potrzeba więc organizowania różnych uroczystości oraz utrzymywania pamięci o św. pamięci Lechu Kaczyńskim , który chyba jako jedyny z pazażerów Tu 154 oddał życie za ojczyznę , podczas gdy reszta tragicznie zginęła . Osoby wyznające „przynależność” do PiS w Chicago są raczej osobami , którym obcy jest, mimo lat spędzonych w USA język angielski , obca jest również co za tym idzie asymilacja z amerykańskim środowiskiem czyli tzw. wyjście z pudełka jakim jest przebywanie stale w zamkniętym środowisku polonii .Środowisko to rządzi się zresztą specjalnymi prawami jak np. wszechwiedza na tematy polskie , radiomaryjne wyznawanie wiary (radio to ma zresztą swoją „centralę” w Chicago) a co za tym idzie zamknięcie się na wszelkie sposoby dyskusji o obecnym stanie polski jak i tego co robić aby było lepiej . Oczywistym jest też pogląd o wszelkiego typu zamachach na samolot lecący 10 IV 2010 do smoleńska jak i udział rosji itd….

Wraz z sympatykami PiS w polsce , część polonii amerykańskiej tworzy ok 30% elektoratu tej partii , dającej jej w dłuższym czasie może nie głos do objęcia rządów..lecz głos do nieustającej krytyki i ośmieszania oraz dwugłosu polski w świecie . A jedyną obietnicą jak płynie z ust p. Prezesa tej partii jest nie rzeczywista chęć zmian w kraju lecz tylko „wyjaśnienie” katastrofy smoleńskiej , która to przez prawie ostatni rok stała się motorem bycia PiS w polityce….

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: