Napisane przez: JACK REACHER | 03/06/2011

..”Niech Pan(i) do mnie więcej nie dzwoni , proszę się odp****lić”…cytat


Kochani , tym skromnym ale jakże wiele wyjaśniającym cytatem pewnego pana…Adwokata , Rechtsanwald..lub jak Kto woli Attorney in Law….Witam Was ciepło..Oto kilka rzeczy które w czasie minionego tygodnia utkwiły w mojej pamięci..Można rzec „fool start” miast tego że ktoś przed sygnałem wystartował..i odrazu wpadł do rowu z wodą…

Adam Małysz przestaje skakać…No i dobrze..Wkońcu zrobił dla polski i tak bardzo dużo i zasłużył sobie na jakąś posadkę trenera lub coś na wzór tegoż. Przez te z górą 10 latek nasiedział się biedaczek u różnych premierów , prezydentów z każdego miotu chyba….na owacyjnych śniadankach , obiadach nawet i w ostatnią niedzielę.

Jak już wcześniej pisałem , spotkałem bohatera , nawet w zeszłym roku co niektórzy latali nad polskim i nie tylko niebem . Teraz ponoć nie latają..znaczy się latają piloci , bohaterzy oraz różni tam „Maładiec” latają na szkolenia wewnątrz budynków , aby potem normalnie nawet i na drzwiach od stodół latać . Szerzej próbował nam to wytłumaczyć pewien poseł , który konspirę i spiski wyssał z mlekiem innego polityka . Według mnie wyszło że w pewnych przypadkach łamanie procedur i norm oraz traktowanie samego lotu prezydenta jak przewóz ziemniaków , można podciągnąć już u nas nawet pod bohaterstwo…No bo jak wytłumaczyć że Ktoś załatwia-organizuje przeloty głowy państwa wraz z lądowaniem na kilometrze lub dwóch krzywego betonu że o ILS nie wspomnę , przy koordynacji z „wieży” przypominającej budę z NRDowskiego Robur-a ??? Oczywistą oczywistością było że wszystkie rządy po `89 roku na takiej samej zasadzie takie wypady organizowały , bo nic się nie stanie…akurat ucho się urwało ….dopiero w 2010..na nieszczęście 96 osób…Szkoda że również z „elitarnego” półku lotniczego zrobiono zerówkę dla dzieci i taki też poziom nasi „Top-Gun” reprezentowali….A czy Jenerał był dopiero co po…czy też w trakcie spijania gorzałki to mnie nawet nie dziwi ani nie martwi…Poprostu procedury made in Katoland…

Protestowały kobiety w manifach. I dobrze!!! Najbardziej podobał mi się transparent na którym pisało..” Więcej żłobków . Mniej świątyń” . Podpidsuję się obiema rękami pod tym .

LIBIA….fanatycznie wieżący jeszcze że Allah akbar , col. Kadafi wciąż myśli że uratuje swój tyłek oraz władzę . Niestety coś lub raczej te dwie rzeczy w jego przypadku są nie do uratowania…Tymczasem u nas drożeje paliwo. No cóż kolejny mocny powód aby podnieść ceny paliw na stacjach . Przynajmniej nie trzeba narodowi za dużo ściemniać…Libia i po temacie .

W śród polityków dalej bez zmian. Czyli każda opcja polityczna zarzeka się że nie ma żadnych objawów choroby zwanej kampania wyborcza , przy czym wszyscy zachowują się jakby wybory były najdalej za dwa tygodnie . Zapowiada się ciekawa wiosna , o lecie i jesieni nie wspominam . …Kierowco..UWAŻAJ na mniej widoczne znaki drogowe ledwo wystające zza krzyży na drodze.

Dzisiaj już 7 marca , a to oznacza że do 11 miesięcznicy jeszcze tylko 3 dni…Za te 3 dni zaś próba generalna miesięcznicy nr 12….Oj będzie się działo . Probuje ogarnąć program obchodów , ale mi nie wychodzi..Sam już nie wiem czy „Rodziny” dalej są podzielone , czy w pewnej części trzymają się razem?? Gdzie będzie Prezydent (były Marszałek Sejmu) , a gdzie First Dama? No i gdzie będą pochodnie a gdzie składanie kwiatów . A co tu dalej myśleć o kolejnych krzyżach oraz wyczynach pewnego Pana , który zachowuje się jakby jego białka miały czrwieńszy odcień..?

W chicagowskich parafiach odbywały się nawoływania do wysyłania petycji do kongresmanów USA , w celu zaangażowania Kongresu USA w sprawę Smoleńską….Życzę udanych łowów..gdyż uważam że ostatnią rzeczą dla danego kongresmana może być nawoływanie do idei zajęcia się smoleńskiem , kiedy walka o posadę i polityczne zagrywki zwłaszcza w stanach trwają nieprzerwanie 24/7…

No a na deser..coś dla KONESERÓW…..Zakończyła pracę..Komisja Majątkowa . Bogu dzięki , jakby ktoś wierzący dodał..Lecz chyba o ile Bóg jest nad nami..to nie miał z komisją za wiele do czynienia.??? Jak podaje się , ze wszystkim Kościół w polsce otrzymał wszystkiego za ok 5 MILIARDÓW złociszy . Złotoustymi ustami biskupów dowiedziałem się że powiedzieli…to za mało….Kto mi teraz powie że piekła nie robimy sobie sami ??!! Jeżeli biorąc ceny większości działek „oddawanych” i tak biednemu i nie rozliczającemu się z fiskusem kościołowi , zaniżanych o 80 % sumę tych jakże skromnych 5 miliardów zł należało by raczej conajmniej razy 3 pomnożyć……Kiedy działki wartości np 230 mln „oddawane”były za równowartość 30 mln….

….Pozdrafiam Wszistkich Polakuf……

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: