Napisane przez: JACK REACHER | 02/24/2011

Mądry Polak po katastrofie


Jeżeli się czepiam , to tylko dlatego że mnie też wolno pisać bloga…..Robię to sam , nikt mi nic nie pisze , mam prawo jazdy oraz konto w banku (też sam zakładałem) , a do tego korzystam z demokracji i pozwalam sobie zajmować różne stanowiska .

Doszły mnie „słuchy” że NASZ Rząd myśli co by tu zrobić żeby przetarg na samoloty dla VIP , dalej wygrał Embrarer….Tak już pozaniżano normy że oprócz prawdziwej konkurencji światowej w produkcji tego typu specsamolotów , Embrarer zdążył się w nich znaleźć . Tego brazylijskiego cuda do latania używają rządy aż TRZECH państw…i tak oto –Angola całych sztuk…1 (jeden) , –Nigeria sztuk 2 (dwie), –Brazylia sztuk również 2 (dwie) . Produkt brazylijskiej myśli slumsotechnicznej nie doleci np do USA , bo mu zasięg nie pozwala , nawet gdyby mieli lecieć tylko sami piloci i to bez żadnego generała..a zasięg ma trochę ponad 5 000 tyś km . Można by powiedzieć że po co rządowi latać do tej hameryki…ale kiedy pomyślimy np o specjalnej grupie parlamentarnej…..z opozycji to juz sprawa nie wygląda zaciekawie . A wniosek z tego pewnie taki że Embrarer nie jest nr jeden w skali świata….ale „przekonać ” do siebie to napewno potrafią…..

Coraz zaś bliżej do daty 10 IV , więc i pomysły na uroczyste uroczystości też konkurują ze sobą . Wyjdzie z tego to co zawsze przy tego typu uroczystościach , dobrze że akurat teraz…drugi TU154 ma awarię światełka , bo mogło by się jeszcze okazać iż nie ma jakoś chętnych do lotu tym samolotem do Smoleńska na częśc obchodów . Jeżeli zaś Śp. poseł Gosiewski miałby być w przyszłości ogłoszonym świętym , to jako modlitwę do Niego proponuję „Zapytanie poselskie nr 2496” z 28 września 2008…Polecam już można odmawiać !!!! „Zapytanie 2496 ” powinno też być dostarczane każdemu „demonstratorowi” na kolejnych miesięcznicach oraz wykłute w kamieniach złotą czcionką na kolejnych proponowanych pomnikach ofiar katastrofy z 10 IV 2010 .

Tymczasem Libia , jak wcześniej Egipt stacza się w otchłań anarchii . To akurat zrozumiałe , jeżeli przyjąć że demokratycznie p. Kadafi rządził tym krajem przez 41 lat . Kraje leżące na ropie i gazie w zestawieniu z biedą dla większości ludności oraz potężnym bogactwem garstki będącej na świeczniku . Kiedyś musiało pęknąć . Jakieś przepowiednie niby mówią że III wojna światowa zacznie się od krajow arabskich….Ludzie !!!! , może już nie trzeba kredytów spłacać ? Może by tak powołać jakąś komisję sejmową do zbadania…. , lub chociaż wysłać coniektórych światłych posłów z pełną listą budynków i ich nazw też !!

W polsce tymczasem wszyscy „w kręgach” mówią że żadna tam kampania wyborcza odnośnie październikowych wyborów nie rozpoczęła się…i wszyscy zachowują się tak jak na conajmniej jej półmetku . W PO Tusk rozmawia ze Schetyną , lecz o wzajemnym podgryzaniu nie ma mowy , w PiS natomiast powiało szybkim złączem i sam Prezes się załapał i bloguje…oklaski Jemu za to !! Może się nauczy że cenzurować internet to tak jakby ustawiać się …”Tam gdzie stało ZOMO ” ????? PJN zaś chce ograniczać liczby posłów w sejmie , lecz za nic w świecie nie chce tego zacząć od siebie….W SLD , Napieralski ma juz zaoczny tytół premiera od nauk , a w PSL zima .

NA szczęście wiemy już że niektóre końcówki dróg i autostrad lub (zależy z której strony patrzeć..początki) ,nie będą gotowe na E-2012…..A nie mówiłem….???? Jeżeli buduje się 1 kilometr za 200 mln zł , to jak może starczyć ???.

…Gdybym był premierem , to nie doszło by do czegoś takiego…….

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: