Napisane przez: JACK REACHER | 12/10/2010

Rosja ostrzega przed samolotami NATO w polsce…bitch vs beach


Planowane rozmieszczenie w Polsce wiekszej ilości samolotow F-16 (16szt), oraz 4 Herculesów budzi protest Rosji.

Wedlug rosjan mysliwce F-16 są zdolne przenosić głowice atomowe typu B-61 , które to wg „Niezawistnej Gaziety” , amerykanie mają w europie ok 200szt…Min w Anglii, Włoszech, Turcji , Belgii, Hollandii i Niemczech..i nie mają zamiaru wycofać ze starego kontynentu .

Rosjanie twierdzą że rozmieszczenie w Polsce wiekszej liczby samolotów zdolnych przenosić ww głowice atomowe nie wpłynie bez echa na rozyjską doktrynę wojskową. Mimo twierdzeń strony polskiej że samoloty te mają służyć wspólnym szkoleniom , nie wywołuje to pożądanego efektu w Rosji…

Może to być oczywiście efekt kolejnych obietnic rządu amerykańskiego lub co gorsze następna rozgrywka małym naiwnym krajem , dla osiągnięcia innego większego celu w politycznej grze USA…Przerabialiśmy to nie dawno pod nazwą „Tarcza antyrakietowa” i również daliśmy się wpuścić w sidła obietnic i szerszej polityki Stanów Zjednoczonych w naszym regionie. Na domiar złego żeby było śmieszniej- Rosja już komentuje że aktualnie mamy w Polsce stacjonującą baterię rakiet Patriott…hehehe, które kilka razy do roku będą odwiedzać polskę…..niby nie za każdym razem jako ślepaki..Inne kraje nadbałtyckie też mają swoje F-16 , więc Rosja obawia się każdych dodatkowych samolotów….

Wniosek dla ludności żyjącej w pobliżu potencjalnych amerykańskich baz lotniczych będzie jeden….Mianowicie szybka nauka angielskiego , żeby w razie czego w knajpie przy polskim mocnym piwie , odróżnić słowo..kurwa od słowa plaża…..

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: