Napisane przez: JACK REACHER | 12/06/2010

Małoważna wizyta prezydenta Miedwiediewa w Polsce , czyli co przed Pałacem PiSzczy…


Właśnie mija poniedziałek…Trwa dwudniowa wizyta prezydenta Rosji p. Miedwiediewa. Jak mozna było sądzić wg słów opozycji była to wizyta mało znacząca dla Polski , za którą to uzależność zapłacimy wiekszymi cenami gazu i surowców..No tak myślę sobie , kurde lepiej jak z tego wychodzi , kiedy będziemy wywijać szabelką i pograżać izolujac się na wschodzie jak i na zachodzie….WTEDY zajdziemy dalej i taniej napewno….

Idąc za radiomaryjnym łozgotem domagajmy się „prawdy” oraz wyciągania konsekwencji wobec ‚winnych”. Oby nie było jeszcze komu tego pożałować…Jak rozumieć zamach na prezydenta L. Kaczyńskiego , kiedy właśnie już około tygodnia było by po wyborach prezydenckich a polsce ? Oczywistością była by też przecież uroczysta przegrana tego pana , więc jakiż to niby katolicki motyw i cel w zamachu??? Tak się tylko pytam…

Mówienie że za czasów prezydentury L Kaczyńskiego próbowano doprowadzić do podobnej wizyty jest raczej kpiną , ponieważ z pomocą mieliśmy „Conana- Brata”, który to dbał aby odpowiedni nastój był wytwarzany, również i odpowiednia pogarda w stosunkach Polska-Rosja .

Polska powinna skorzystać z chęci Rosji do „uczłowieczania się” , a razem z tym z większym niż dotejpory otwieraniem się Rosji na Świat , Polskę i Europę…Wreszcie powinniśmy się nauczyć że dialogiem zajdziemy dalej…Napewno długo to będzie trwało , lecz spokojem osiągniemy więcej niż jazgotem i jadem….wystarczy popatrzeć zresztą na wewnętrzną politykę polską.

Śmieszy więc wobec tego ten cały jazgot pomniejszający rangę wizyty prezydenta Rosji…

Do tego już we wtorek nasz Prezydent ( dla posłów opozycji..były Marszałek sejmu),wylatuje do USA na osobiste zaproszenie prezydenta Obamy. Ja wiem że o kant d… można to sobie potłuc. Zwłaszcza po tych „przeciekach” z Wikileaks, lecz ameryka to też mocarstwo i tam również trzeba bywać. W naszej kulturze amerykanizacja osiagnęła poziom chyba 120% nasycenia w polsce. Zasadnicze odbicie ma to w przypadku złomu z demobilu ,który nasz kraj kupuje w ciemno , bez serwisu i za kasę taką że chyba tylko niewidomy by przepłacił…To jest ewidentny minus naszego włastwa w pewne części ameryce ,że zapoatrujemy armię w coś co już nie nowe i nie modne a na dodatek nie chce latać wtedy kiedy my chcemy . Szansą lepszego traktowania może być efekt szybszego zniesienia wiz wjazdowych dla polaków do USA ,które juz nie są czymś tak cool jak jeszcze by było nawet 2-3 lata temu..ALE może to polskę wydobyć z końca ucywilizowanej europy . Zniesienie wiz powinno iść na równo z reformą emigracyjną…lecz to jest już osobny temat , zresztą juz poruszany przezemnie wcześniej .

We wtorek będzie już 7 grudzień więc napewno usłyszymy że ta wizyta w USA byłego Marszałka sejmu to też wizyta bez wiekszego znaczenia.Można się przyzwyczaić. Wkońcu to jest pewien wstęp do szopki ,która znowu czeka nas każdego 10 miesiąca…oby padało…

Do tego pana Eltona Dżona nie zawiele obchodziło odebranie nagrody za wspieranie Solidarności w latach 80tych..Ponoć jego biura w NY i Londynie nic o tym nie wiedziały….Normalnie katastrofaaaaa…….będzie wojna jakaś chyba…Dobrze że P Śniadek już nie przewodniczy związkowi , bo już bym sobie wyobrażał „zapach” palonych opon .

No i najwazniejsze że wybory samorządowe dobiegły do końca. Na szczęście w krakowie jak twierdzi konkurencja…fotka z naszą hollyłódzką ABC-uruś miało pomóc w wygraniu p Majchrowskiego ,ja tam zaś uważam że lepszy zwyciężył. Podobnie też w Olsztynie,gdzie Ktoś posądzony a prowadzący w pierwszej turze mimo ogromnego poparcia odpadł i tyle. Sopot zaś inaczej na tym tle wypada , no bo wygrał niby ten co pomówiony miał być że mieszkanie miał dać a nie dał , czydał a nie miał….łeb pęka..

Jutro z racji wizyty p. Komorowskiego w USA wiadomości i serwis dzienny…. po angielsku……..Wkońcu nie tylko „Juroposeł” Ziobro po angielsku mówi……..

___________________________……..żartowałem…

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: