Napisane przez: JACK REACHER | 10/24/2010

Jaki Prezydent taki zamach


Trochę ponad pół roku od tragedii Smoleńskiej, a dowiadujemy się że Premier i Marszałek Sejmu polecieli jednym śmigłowcem do Łodzi. I tak wyszło ponieważ dla „PR”u wybrali się tam żeby razem z Prezydentem złożyć kwiaty przed biurem PiS, gdzie zginął zastrzelony działacz partii…

Można by powiedzieć że cel szlachetny ale wykonanie już do kitu. NIedaleko w kampanii wyborczej kandydat PO , zresztą po eskapadzie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pełniący obowiązki prezydenta RP , Bronisław Komorowski zapowiadał szczegółowe sprawdzanie procedur jakie miały towarzyszyć tamtemu lotowi, oraz ustanowienie nowych aby podobne wypadki nie miały już miejsca..Wtedy rzecznik rządy Paweł Graś wypowiadał się że ma juz nie być takich sytuacji oraz coś o przestrzeganiu nowych regół jakie zostały utworzone po 10 kwietnia. Dało się to odczuć już w czerwcu gdzie większość rządowa udała się TRZEMA samolotami do Brukseli na spotkanie unijne….

Teraz zaś ten sam rzecznik rządu p Graś jakby zapominając o tym co paplał w czerwcu bagatelizuje całkowicie to zdarzenie kiedy do Łodzi leci premier i marszałek Sejmu razem, mówiąc iż owszem są ustalone procedury ale nie zostały jeszcze zapisane w formie rozporządzenia lub ustawy, i daje do zrozumienia że wobec tego to nie zaszła potrzeba aby szczególne środki bezpieczeństwa stosować . W podobnym tonie wypowiadał się też prezydencki minister p Nowak,którzy z miną niewinnego pierwszoklasisty jakby się dziwił całej sytuacji i zainteresowaniu opozycji i mediów sposobem tej podróży do Łodzi……………

……………..Mam nadzieję że jeżeli / nie daj Boże/ ponownie zdarzyła by się katastrofa lotnicza to na nagrobkach tych Panów byłby napis głoszący iż mimo środków bezpieczeństwa jakie sami ustalili,polecieli z własnej woli ponieważ głupota ludzka nie ma granic,które to granice zresztą świadomie poszerzyli….Oby do takiego zdarzenia NIGDY nie doszło…ale przecież dziwi bezmyślność strony rządzącej..bo wiadomo że nic się nie stanie…A Wawel wtedy będzie akurat nieczynny….

Wraca jak bumerang problem floty dla VIP, lecz są samoloty rejsowe, można wynająć. Mamy już chyba te „wspaniałe” 2 Embrarery z Brazylii. Żaden rząd na świecie nie lata czymś takim jako samolotami dla VIP. Oczywiście Polska jako bogaty kraj w znaczeniu płacenia za buble ,zaopatrzyła się w te cacka ,które to od czerwca do końca września wylatały 120 godz lotu. W tych kilku miesiącach czas przeglądów wynósł 1480 godzin….wynika z tego że na godzinę lotu samolotu przypada 10 godz serwisu…Biedniejszy kraj od takiej Polski kupiłby gotowe już samoloty,które od nowości bez przerabiania z samolotów rejsowych były by w standardach dla V I P do tego całość wyszła by pewnie i taniej….Widać że jednak jesteśmy tą wyspą którą kryzys ominął, skoro szastamy forsą na lewo i prawo robiąc komuś dobrze tylko nie sobie…..

…. i tyle, myslałem że chociaż w weekend będzie można od polityki i tej całej głupoty odetchnać…

Reklamy

Responses

  1. […] Pełny artykuł na: Jaki Prezydent taki zamach « Glad Blog […]

    ____________________________________________________________________________________________

    Tak..Tak…..Satyryczny przegląd wydarzeń politycznych to u mnie….Bo na serio to czasem się nie da….


Kategorie

%d blogerów lubi to: