Napisane przez: JACK REACHER | 10/22/2010

In-vitro ?…………. Po Bożemu !!!!!!!!!!


Chcieliśmy dobrze a wyszło jak zwykle..Czyli Posłowie , Ci co oczywiście byli na sali Sejmowej , debatowali nad projektami ustawie o In-vitro . Tych projektów jest chyba 6 , mówię chyba bo i tak nic nie ustalono i starym polskim zwyczajem,przeniesiono dyskusję na nastepny tydzień .

Jak wiadomo autorzy projektu z PiS są jak zwykle antywszystkiemu,więc projekt zakłada wykorzystanie już zamrożonych zarodków zanim powstanie ustawa,potem zaś więzienia dla tych co wykonują zabiegi i ogólny zakaz . PO ma dwa projekty. Jeden posła Gowina,który powinien już chyba nie długo mieć śluby wieczyste lub coś podobnego,ponieważ Jego projekt zezwala na wykorzystanie tylko dwóch zarodków,więccej nie można zaś wyprodukować. Drugi projekt to projekt p Kidawy-Błońskiej,coś podobnego lecz może mniej mniej restrykcyjny pod względem zgody na zabieg In-vitro dla osób samotnych…..Wogóle to nie chce mi się charakteryzować tego całego projektowania….Projekt SLD Europoseł Senyszyn leży już,nie wiem w lodówce jak zarodki,lub w Sejmie lub gdzieś pomiędzy od 2008 roku i zakłada że Państwo podejmie się finalizacji pierwszych trzech prób z zapłodnieniem pozaustrojowym….potem Klijentela musi radzić sobie za swoje….

Wszyscy doszłi mniej więcej do porozumienia że nie da się roztrzygnąć na jednym posiedzeniu Sejmu o co chodzi oraz do tego że nad wszystkim powinna czuwać Komisja Bioetyczna,która monitorowała by to całe zamieszanie…U nas wciąż nie jest jasne czy zarodek ma już duszę czy jej nie ma , oraz co zrobić z tymi bez lub dusznymi zarodkami ,kiedy trzeba je usunąć. Dzieje się tak jak za długo są nie wykorzystywane i zamrożone. Nasi posłowie oraz część duchowna zastanawia się czy coś co jest mniejsze niż kropka z długopisu jest już człowiekiem oraz czy etyczne jest usunięcie niepotrzebnych zarodków….??? Ja uważam że jest, zwłaszcza jeżeli podobne do nich przyniosły komuś potomstwo a ta reszta kąpie się w ciekłym azocie .

Myślę że w skład takiej komisji powinni wchodzić oprócz może posłów,lekarzy,trzech kierowców, kilku murarzy i koniecznie weterynarz, Biskupi,którzy w temacie molestowania jak i zapłodnień we właściwe miejsce mają niesamowitą wiedzę i praktykę…Wkońcu nie bez kozery było ich nawoływanie o ekskomunice dla posłów głosujących inaczej niż prawdziwy Katolik,no może Polak Katolik.Racja że np ustawodawca jak i zatem poseł mają stać na straży WSZYSTKICH Obywateli nijak ma się do doktryny Kościelnej,która w większości została ustanowiona ok 2000 lat temu i nawołuję do tego że inaczej jak naturalne poczęcie…nie może być. Zapewne 2000 lat temu nie mieliśmy tyle stresu , hut , i żywności modyfikowanej więc i zajście naturalne było bardziej naturalnie. W dzisiejszych czasach jest trochę inaczej , ale cóż skoro purpuratura wie co i jak – bo mają stare książki . Kiedy Chrystus chodził po ziemi , nie było jeszcze obcisłych spodni więc o bezpłodność u mężczyzn min było trudniej, co się zaś tyczy kobiet to zdecydowanie nie były zdania że mogą robić to samo co faceci . Czyli że bycie Businesswoman było pojęciem jeszcze nie znanym a co za tym idzie późniejsze zakładanie rodziny nie miało miejsca .

Żyjemy jednak nad Wisłą a to jeszcze długo będzie oznaczać iż tam gdzie Świat już jest…nam nie śpieszno . U nas mamy katolicyzm oraz prąd w kontakcie czyli przykład gdzie postęp i religia wykluczają się nawzajem a jednak muszą czasem współpracować , np żeby oświetlić świątynie szczególnie na czas zbierania tacy. Wszyscy wiemy,gdy słabo widać jest strach że wyciągnie się inny nominał….Mamy urzędasów w sukniach niczym te balowe , którzy co jest rzeczą jasną z racji swojej pracy zawodowej–mogą wyrażać zdanie W i Z jakim zgadza się Kościół , lecz w Polsce można posunąć się ponad to. U nas można i trzeba wołać o ekskomunice , sumieniu poselskim i wpychać łapy we wszystkie dziedziny życia, wmawiając ludziom że zawsze tak było, więc i to norma .

A szkoda ponieważ dwa tygodnie temu lekarz który wymyślił In-vitro dostał nagrodę Nobla za to właśnie. Obecnie po Świecie chadza ok 4 MILIONÓW osób do których zapłodnienia doszło własnie poprzez zastosowanie metody In-vitro…..Cóż widać w Polsce to nie jest żaden argument .

Reklamy

Responses

  1. […] This post was mentioned on Twitter by liiil Promuj notke and liiil Promuj notke, liiil Promuj notke. liiil Promuj notke said: https://faithpro.wordpress.com/2010/10/22/in-vitro-powolac-komisje-bioetyczna/ http://www.liiil.pl/?id=1287877953 […]


Kategorie

%d blogerów lubi to: