Napisane przez: JACK REACHER | 10/19/2010

Atak na siedzibę PiS w Łodzi


Okropna tragedia jaka miała miejsce w Łodzi jest strasznym i haniebnym czynem, do którego nie powinno było dojść . Do czego teraz będzie dochodzić ? Czy rozpętała się w Polsce nowa wojna polityczna? A co dalej , jak np zwolennik PiS pójdzie w drugą stronę…?

Współczuje Rodzinie p. Marka Rosiaka tragicznie zmarłego w dzisiejszym dniu oraz p.Pawłowi Kowalskiemu ,który jest cieżko ranny i przebywa w szpitalu . Można nie zgadzać się z daną opcją polityczną ,można nie lubieć tego czy inego polityka, mozna nie lubieć teściowej…..Lecz to nie są powody aby zabijać ….Został przekroczony moment w którym , osoba popełniająca takie czyny powinna umieć odpuścić , dać sobie spokój , odejść – zostawić daną sytuację , osobę…skoro nie było mozliwości porozumienia ,zmiany sytuacji…..poglądów.

Teraz należy się zastanowić , co było impulsem dla tej osoby, że dopuściła się zbrodni. Jak dobrze wiemy , w kazdym społeczeństwie są ludzie poddatni na słowa,czyny lub zamiary innych .Dotyczy to zarówno tych dobrych rzeczy jak i tych złych….

Mówienie zaś że Rząd jest odpowiedzialny za tragedię jest tak samo porównywalne jak opady deszczu w Mongolii a powiewy wiatru w Szwecji…Rząd jest odpowiedzialny pośrednio za pracę kancelarii i biur poselskich w kraju…lecz bradziej za niejako za ich funkcjonowanie….

Społeczeństwo Polskie jest podzielone mniej więcej pół na pół….Znajdą się tacy co powiedzą że to jak zwykle wina rządu i Tuska i zapewne będą przytaczać przykłady o krwi na rękach…..Lecz znajdą się i tacy,których pierwszym skojarzeniem będzie to że to również jest efekt prowadzenia polityki w stylu PiS zwłaszcza przez p.Prezesa…A słowa o kampanii nienawiści prowadzonej wobec PiS będą się układać raczej w słowa kampanii nienawiści prowadzonej zwłaszcza przez PiS….Będziemy teraz świadkami „męczeństwa” polityków PiS tych żyjących jak i tych co „polegli”. Będziemy słyszeć najrozmaitsze przykłady winy za to co stało się w Łodzi , winiąc stronę rządzącą jak i PO…Już słyszeliśmy jak p Kaczyński przytaczał przykłady o „dorzynaniu watach” itp…Takich przykładów jest wiele po obu stronach zwłaszcza w kampaniach wyborczych…Zapomniał chyba p Prezes o tym co sam wywołał przed Pałacem Prezydenckim ? Chyba nie ma nikogo kto powie że polityką Krzyżową szef PiS nie zdawał sobie sprawy do jakich podziałów możę dojść w społeczeństwie oraz jakie mogą być tego skutki ? Te wszystkie manifestacje, jakby Krzyż nie mógł być poprostu w Kościele….Te wypowiedzi negujące wynik wyborów…Te wystapienia „jako obywatel” a nie prezesa największej partii opozycyjnej…Te audycje w Radiu Maryja i TV Trwam ,gdzie posłowie PiS mówią jakby innym głosem niż w innych stacjach telewizyjnych i radiowych…Kto oglada lub słucha jakim tonem i stylem wtedy posługują się przedstawiciele PiS ,ten wie co mam na mysli…..

…………Ten samolot jeżei nie powinien wystartować to NIE powinien był lądować na tym przeklętym lotnisku ,mimo wszelkich późniejszych konsekwencji ,może było by więcej spokoju w Polsce……….

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: