Napisane przez: JACK REACHER | 10/18/2010

„Ekskomunika za In-vitro”…..w XXI wieku


……………….Znowu dał się usłyszeć głos Kościoła w sprawie tak waznej dla tysięcy osób.Arcybiskup Henryk Hoser zabrał się za wyznaczanie standardów w naszym jakże świeckim Państwie..Oczywiście kiedy za duzy będzie dym z Jego wypowiedzią , reszta urzędników kościelnych powie że to jest tylko głos kogoś ,kto ma prawo do wyrażania opinii ale nie nie jest stanowiskiem Kościoła…lub coś na wskroś podobnego…

biskupArcy Hoser miał powiedzieć iż ci posłowie z Po i PiS jeżeli zagłosują ZA czyli o publicznym finansowaniu In-vitro będą ekskomunikowani z Kościoła . Po takiej wypowiedzi widać że wybory samożądowe już tuż tuż, do parlamentarnych rok…Niby apolityczny Kościół wyznacza linię swojego poparcia ,bo przecież ambona nie agituje za darmo.

Z drugiej zaś strony zastanawia mnie ton i waga takich stwierdzeń. Wkońcu możemy nie lubieć kościelnych pracowników,lecz są tam oprócz całej maści kombinatorów i słuzących mamonie , ludzie którzy swoim wykształceniem i wiedzą są wstanie przewidzieć jasno jak Kościół może skończyć po takich apelach.Znając obecną sytuację zarówno w Kościele jak i Państwie każda taka „rewolucyjna” wypowiedź hierarchów może spychać Kk w niebyt. W Polsce mamy juz otwartą puszkę Pandory w postaci nieumiejętnego stanowiska ws Krzyża z Pałacu Prezydenckiego.Po tym jakże wydawało by się prostym rozwiązaniu sprawy,kiedy to Krzyż pozostawiony po katastrofie nażyczenie jednej z partii politycznych , powinien zaraz po żałobie zostać przeniesiony do Kościoła a nie zostać wmieszany w czysto polityczny konflikt……Tym właśnie nie zaradzeniem sprawie rozpoczęła się dyskusja nt apolityczności Kościoła w stosunku do Państwa. Do tego „wyszły” sprawy o Komisji Majątkowej , które pokazały że w oficjalnym polskim 90 kilka procent katolików są ludzie,którzy nie zgadzaja się z obłudną pazernością pracowników firmy Kościół w Polsce….Widać że na najwyższych szczeblach kościelnej władzy jest konflikt interesów,pomiędzy tymi którzy popierali kandydata PiS jak i tymi którzy byli za kandydatem z innej partii….

Trzeba się zastanowić komu takie wypowiedzi zrobią więcej krzywdy. Czy tym osobom dla których finansowana przez Państwo metoda In-vitro ? Czy też słowa wypowiadane przez Biskupa Hosera zrobią więcej szumu wewnątrz kościelnej instytucji? Tam też są zagrywki o pozycję i władzę a co za tym idzie o wpływy i pieniądze zwłaszcza….jak w każdej korporacji lub firmie o zasięgu głobalnym.

Kosciół powinien umiejętnie wskazywać drogę jaką chrześcijanin powinien podążać . Bez straszenia piekłem, ekskomuniką, niebem , zbawieniem oraz potempieniem ..NIe powinien narzucać nikomu swojego stanowiska, lecz wtedy zostawał by z boku życia, zwłaszcza życia politycznego. Po takich akcjach jak dzisiejsza , więcej społeczństwa zrozumie to że czas najwyższy na dokładniejsze rozdzielenie Kościoła od Państwa, z prostej przyczyny….a mianiowicie takiej że Państwo powinno zadbać o możliwie najlepsze rozwiązania dla swoich obywateli. Zaś sumieniem obywatela jest czy zechce skorzystać z tego co Państwo oferuje czy też woli cierpieć i żyć wg tego co oferują kierujący się miłością i zbawieniem Księża. NIE wolno krzykiem z ekskomuniką w tle zastraszać posłów ,którzy głosujac powinni mieć na celu dobro wszystkich obywateli a nie być świadomym iż głosując w ten czy inny sposób narażą się na skutki duchowego upadku lub wykluczenia ze społeczności chrześcijańskiej….

Jedno jest pewne odezwały się głosy w Polsce za rozsądnym mysleniem w temacie Kościół-Państwo i raczej już nie da się tego jak zwykle pod dywan zamieść . JEżeli nasi posłowie z PO i PiS wystraszą się zagłosować zgodnie z wolą Polaków….mogą byc pewni że Polacy właśnie w najbliższych wyborach im tego nie zapomną. Wkońcu jest alternatywa w postaci SLD oraz tworzącej się parti Janusza Palikota ….

Reklamy

Responses

  1. Myślę, że „bój to będzie ich ostatni” Ruch Poparcia Palikota „Nowoczesna Polska został dziś zarejestrowany. Skutecznie wszyscy „normalnie myślący” damy sobie radę z grupką facetów w czerwonych beretach z przerośniętymi prostatami.Napewno nie od razu, ale jeszcze 10 lat i będzie normalnie, jak we Francji, Niemczech czy Austrii.
    Pozdrawiam!!!


Kategorie

%d blogerów lubi to: