Napisane przez: JACK REACHER | 09/15/2010

Zakaz noszenia burki we Francji..


Pod karą 150 Euro zakazano muzułmanom, kobietom , noszenia burek w miejscach publicznych…Część obywateli o pochodzeniu arabskim stanowczo się sprzeciwia , grożąc że w przypadku kar finansowych będą apelować do Europejskiego Trybunału praww Człowieka..

Nie bardzo mogę sobie wyobraźić wprowadzenie takiego prawa np. w USA…

Jednocześnie obywatele, rezydenci niezależnie od swoich korzeni i mentalności, zamieszkujący kraj inny niż ten z jakiego kręgu kulturowego się wywodzą powinni dostosować się do zwyczajów i systemu panującego w kraju pobytu…Jeżeli więc nie jesteśmy w Indiach lub np Syrii lub innym arabskim to poprostu albo nie powinno się wychodzić na ulicę albo przyjąć zwyczaje i obyczaje przyjęte za normy w kraju zamieszkania . W domach można chodzić nawet z zasłoniętymi oczyma jeżeli pomoże to w zbawieniu danego osobnika lub co gorsza w przemeblowaniu…albo wystarczy wsiąść do samolotu…”byle jakiego” i odlecieć do swojego kraju i TAM kontynuować swoje jakże piekne zwyczaje religijne….

To tylko moje zdanie, ale ja wolałbym widzieć kto stoi zamknięty w burkę, bo chyba jakaś skrajnie konserwatywna odmiana chodzi aż tak „zamknięta” że tylko oczy widać…nie z powodu różnic między religiami , lecz poprostu ze względów bezpieczeństwa…

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: