Napisane przez: JACK REACHER | 07/06/2010

….”Były Prezydent… Jarosław Kaczyński”


Nadszedł czas kiedy skończyła się era kampanii wyborczych.Miejmy nadzieję że teraz będzie trochę spokojniej.Wygrał Bronisław Komorowski / gdyby ktoś nie wiedział/, a czy to był dobry wybór,musimy jeszcze trochę poczekać…

Zobaczymy czy tym razem tandem Rząd+Prezydent z jednej partii sprawdzi się?….Mimo iż Prezydent jest oczywiście „bezpartyjny”. Ci którzy oczekują wyników powinni conajmniej poczekać 1,5-2 lata aby się przekonać czy widać już coś konkretnego i owocnego wynikającego z wzajemnej współpracy Prezydenta z Rządem. Ostatni przykład jeszcze z 2007 roku i dalej pokazał że najpierw „rodzinnie” Premier i Prezydent nie za wiele potrafili zrobić,później zaś przerabialiśmy „współpracę” osamotnionego Prezydenta ze „złym” rządem i jeszcze te wszystkie krzywdy typu brak krzesła lub samolotu lub czegokolwiek…..

Jeżeli woda sodowa nie uderzy do głowy obecnemu układowi,powinno coś wreszcie drgnąć….Napewno zobaczymy i doświadczymy jakich usprawiedliwień Rząd będzie urzywać tym razem aby usprawiedliwić swoje lenistwo lub niemożność zrobienia czegoś..Napewno będziemy mogli liczyć na „bratnie” wsparcie dzielnej opozycji…,która to ustami Jarosława Kaczyńskiego zapowiada pilnowanie spraw rządu oraz sprawniejsze prace ws. katastrofy Smoleńskiej.Dla przykładu powiem że ws katastrofy samolotu CASA,która wydarzyła się ponad 2 lata temu…dopiero teraz ukazują się wstepne raporty..Tak więc już widać przedsmak tego co nadejdzie…Trudno będzie wytłumaczyć komukolwiek że jedno co naprawde jest potrzebne w wyjasnieniu przyczyn katastrofy z 10/kwietnia to czas potrzebny do tego.Niestety część posłów ,zwłaszcza z PiS nie będzie chciała tego zrozumieć..

Ogólnie sądze że wygrana Komorowskiego zasadniczo zmniejszy ilość podziałów i podziału w Polsce. Skończy się może wygadywanie kto jest winien katastrofy Smoleńskiej,oraz czy lecący tym samolotem „polegli”,”oddali życie”..czy też zginęli w wypadku lotniczym a z czyjej winy mam nadzieję że będzie jasno kiedyś powiedziane i z czyjego pomysłu…..?

Teraz zaś zapraszam Prezydenta-Elekta do zastanowienia się nad pytaniem….Co zrobić żeby w miare szybko zaczęło być widoczne dobre rządzenie?

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: