Napisane przez: JACK REACHER | 05/01/2010

Parada z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Chicago. Celebration of Polish Constitution Day of 3rd May in Chicago,IL.


Jak co roku odbyła się dzisiaj w centrum miasta Chicago parada upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3cio Majowej.Drugiej na świecie a pierwszej w Europie,demokratycznej konstytucji.

Parada była w tonie odpowiednim do ostatnich wydarzeń w Polsce…Dzisiaj (sobota, Maj, 1/2010), mija dokladnie 3 tygodnie od katastrofy samolotu który przewoził 96 osób na uroczystości w Smoleńsku.Bardzo wzruszającym akcentem był przemarsz zaraz na poczatku parady pocztów harcerskich,gdzie każdy harcerz niósł zdjęcie jednej osoby ,która zginęła w katastrofie lotniczej.Szczególnie dało się odczuć śmierć polskiego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego,który to miał być honorowym gościem parady 3 Maja w Chicago.Momentami można było odnieść już wrażenie ,że śmierci tragicznie zmarłych a szczególnie Prezydenta i Jego Małżonki przypisuje się swego rodzaju męczeństwo….

Udział brały wszystkie parafie oraz szkoły polonijne,kluby i zrzeszenia jakie wystepują w USA.Byli kombatanci których los powojenny rzucił do ameryki.Stowarzyszenie Polskich Policjantów zrzeszające policjantów polskiego pochodzenia…nie mylić z ulgami w razie zatrzymań..Politycy,burmistrz Chicago Richard Daley.

Polaku!!!! Zajrzyj również na stronę 24 letniej Pauliny Pruskiej ,która wygrywa swoją walkę z rakiem i pokazuje nam jakie wartości w życiu naprawdę się liczą……Paula oprócz datków dobrej woli potrzebuje ciepłego i dobrego słowa od Ludzi dobrej woli…..Proszę o pozytywne wpisy na Jej blogu…oto adres..

—————————————paulapruska.blogspot.com———————————-

DZIĘKUJĘ

Reklamy

Kategorie

%d blogerów lubi to: